fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kłótnia Przemysława Wiplera I Stanisława Tyszki na Twitterze

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Do mocnej wymiany zdań na Twitterze na temat umowy CETA doszło między konkurencyjnymi formacjami. Wiceprezes partii Wolność Przemysław Wipler zaatakował wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszkę z Kukiz’15.
Wszystko zaczęło się od wpisu jednego z liderów ruchu Kukiz’15. „Całe życie byłem wolnościowcem, liberałem gospodarczym. Dlatego jestem przeciw #CETA. Ci, którzy są za CETA są za dyktatem korporacji” – napisał Tyszka. 
 
Na ripostę zdobył się Wipler, który zarzucił wicemarszałkowi, że nie czytał umowy i wprowadzono go w błąd, co do jej treści. „Jesteś gotów bronić błędnego stanowiska? To wyzywam Cię do debaty!” – proponował na Twitterze wiceprezes partii Wolność. 
 
Tyszka argumentował, że Kukiz’15 w sprawie CETA to najbardziej merytorycznie przygotowane ugrupowanie w Polsce, jednak odmówił udziału w debacie argumentując, że zrobi to, gdy „partia KORWIN czy WOLNOŚĆ zrzeknie się partyjnej subwencji i okradania Polaków na miliony złotych”.
 
Dyskusja na tym się jednak nie zakończyła i Wipler po raz kolejny kontrował. „Czyli boisz się (i słusznie) i dajesz białą flagę? I zastawiasz się finansowaniem po tym jak wziąłeś 3 miliony na Twoją fundację?” – napisał. Tyszka odparł: „Nie chcę robić Wam krzywdy, a działalność pożytku publicznego to nie działalność partyjna”. 
 
Wymiana zdań zakończyła się po słowach Wiplera, który nawiązał do sobotniego protestu, podczas którego przed resortem rolnictwa przeciwko CETA protestowali posłowie Kukiz’15 ramię w ramię z lewicowymi partiami, w tym Razem z jej liderem Adrianem Zandbergiem na czele. „Robiąc niedźwiadki z Zandbergiem ws. #CETA szkodzisz Polsce. Ludzie będą pamiętali to i to, że uciekłeś przed merytoryczną debatą” – napisał wiceprezes partii Wolność. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA