fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Antonio Socci: Franciszek wywołał zgorszenie

Papież Franciszek
AFP
Antonio Socci: Kiedy Bergoglio został wybrany na papieża, byłem w euforii. Miałem ogromną nadzieję, że uczyni Kościół skromniejszym, uporządkuje i zdyscyplinuje kurię. Tymczasem do tej pory dokonuje niemal wyłącznie dzieła zniszczenia.

"Plus Minus": Niedawno w Watykanie zakończył się synod poświęcony rodzinie. Najbardziej kontrowersyjną kwestią była komunia dla osób, które zawarły ślub kościelny, ale rozwiodły się i żyją teraz w nowych związkach. Obie strony sporu odtrąbiły zwycięstwo. Czy może już niebawem rozwodnicy będą mogli przystępować do komunii świętej?

 

Antonio Socci: Ależ przegłosowany dokument końcowy, Relatio finalis, niczego takiego nie mówi! Wręcz przeciwnie. Grupa innowatorów, głównie biskupów niemieckich, sponsorowana przez papieża, poniosła klęskę. Dokument mówi o utrzymaniu w tej kwestii dotychczasowych norm i o pełniejszym uczestnictwie takich osób w życiu Kościoła, opieki nad nimi. I to mimo że, aby przeforsować tę innowację, dopuszczono się kilku manipulacji.

 

Kto i jak manipulował?W lutym 2014 r. na życzenie papieża na konsystorzu poświęconym rodzinie wprowadzenie wygłosił kardynał Walter Kasper, który zasugerował, by pod pewnymi waru...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA