fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kataryna: W co gra prezes Jarosław Kaczyński?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Nie znam Jarosława Kaczyńskiego, nawet nie próbuję więc zgadywać, o co mu chodzi, ale wsłuchując się w rozmaite hipotezy bardziej zorientowanych, mam wrażenie, że obecnie wersje są cztery.

Pierwsza – „romantyczna", według której Kaczyński szykujący się do politycznej emerytury odhacza właśnie kolejne pozycje ze swojej politycznej „bucket list", załatwiając sprawy dla niego osobiście ważne, które chciałby po sobie zostawić niezależnie od społecznych, gospodarczych czy politycznych kosztów, jakie trzeba będzie ponieść, zwłaszcza że to nie on je będzie ponosił. Druga, nazwijmy ją bardzo nieelegancko „psychiatryczną", zgodnie z którą prezes po prostu oszalał i nie ma sensu szukać racjonalnego wytłumaczenia tego, co robi, bo działa na oślep, bez planu, bez zdawania sobie sprawy z konsekwencji, a tym bardziej – bez liczenia się z nimi. Sądząc po przeciekach z samego PiS, wersja ta ma tam sporo zwolenników, a prezesa nikt nie rozumie i niewielu już próbuje.

Trzecia, powiedzmy – „demoniczna", której wyznawcy sugerują, że Kaczyński zagrał aborcją, nie tylko spodziewając się masowych protestów, ale wręcz na nie licząc, bo masowe ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA