fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Salvini dalej niż Berlusconi. Kto się boi „ministra strachu”?

AFP
Kiedyś Matteo Salvini marzył, by jego rodzinna północ oderwała się od reszty kraju. Teraz ma ambitniejsze plany: zrobi wszystko, by Włochy opuściły Unię Europejską.

To obecnie najpopularniejszy, a jednocześnie najbardziej znienawidzony włoski polityk. Najbliższe polityczne plany wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Mattea Salviniego obejmują majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Stara się zmontować międzynarodową koalicję narodowców i populistów, która mu pomoże odwrócić bieguny polityki unijnej. Nieprawdopodobne, że 45-letni polityk, który w ostatnich tygodniach wywołuje w Europie podobne emocje jak Viktor Orbán i który ograł starego wyjadacza Silvia Berlusconiego, jeszcze do niedawna był postacią niemal anonimową, niszowym krzykaczem politycznym w radzie miejskiej Mediolanu.

Do diabła z Rzymem

Studiował na wydziale nauk społecznych, a potem historię, ale dyplomu nie zdobył. Porzucił studia na kilka egzaminów przed końcem, by zająć się polityką. Co ciekawe, najpierw w kole młodych komunistów, które sam założył. Kiedy krytycy wypominają mu lewicowe „błędy młodości", on odpowiada, że znajduje więcej „ideałów ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA