Papież przeciw genderyzmowi

Papież Franciszek, „Rodzina uratuje świat”, Fundacja Instytut Globalizacji Gliwice 2016
materiały prasowe
Jedną z najbardziej znanych, a zarazem kontrowersyjnych, wypowiedzi papieża Franciszka, które padły w ramach uprawianej przez niego „ewangelizacji samolotowej", była ta, że katolicy nie są królikami, więc powinni podejmować się rodzicielstwa w sposób odpowiedzialny.

Przypomnijmy: Ojciec Święty, poruszając ten temat, mówił o kobiecie, która spodziewała się ósmego dziecka, mając już siedmioro urodzonych przez cesarskie cięcie.

Następca św. Piotra tym samym zasugerował, że owa niewiasta, tak bardzo potrzebna swojemu potomstwu, zachodząc w ciążę, zaryzykowała swoje zdrowie czy wręcz życie. Można spierać się o to, czy Ojciec Święty użył wtedy – jak w wielu innych przypadkach – trafnych sformułowań. Niemniej brak podstaw do tego, żeby twierdzić, iż zrewidował on stanowisko Kościoła w kwestii otwartości na życie.

Bywa przecież i tak, że przy różnych okazjach obecny papież występuje jako strażnik ortodoksji. A zarazem jako bezlitosny krytyk tego, co nazywa „ideologiczną kolonizacją". Pod pojęciem tym pojmuje on takie zjawiska, jak chociażby upowszechnianie genderystycznej inżynierii społecznej w ramach pakietu pomocy państw wysoko rozwiniętych dla krajów Trzeciego Świata.

W tę tendencję wpisuj...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL