fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Studia zdalne jak u Barei

Wrocławscy studenci protestujący przeciw ministrowi edukacji i nauki, 9 grudnia 2020 r.
Wrocławscy studenci protestujący przeciw ministrowi edukacji i nauki, 9 grudnia 2020 r.
Forum
„Eksperyment" przeniesienia wykładów stacjonarnych do trybu zdalnego się nie powiódł. Najlepszym świadectwem absurdów pandemicznych uczelni są tysiące memów, które komentują zdalną rzeczywistość.

Chyba wszyscy, którzy kończyli studia, uwielbiają opowiadać o nich swoim dzieciom jako o magicznym czasie. Karmią je wyobrażeniami na temat lat spędzonych na wymarzonej uczelni. Historie rodziców czy starszego rodzeństwa, przybierające charakter legend, żyją w głowach uczniów, potem licealistów przez wiele lat. Dojrzewają w ich głowach, ewoluują, wskazują drogę. „Na studiach to się działo. Teraz zobaczysz, co to jest studenckie życie" – prawdopodobnie nie ma maturzysty, który nie słyszał podobnego zdania. Jest ono ucieleśnieniem wszystkich pragnień oraz snów o tym, jak to jest wyfrunąć z gniazda, rozpoczynając kolejny etap na drodze ku samodzielności. Tyle że te marzenia pandemia wymazała z głów dzisiejszych studentów wielką gumką.

– To miały być nowe doświadczenia, nowi ludzie. A moje studenckie życie ogranicza się do tego, że wstaję, siadam do biurka, a później wracam do łóżka się uczyć. Każdy dzień jest taki sam – mówi Adam, student inf...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA