fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wpierw wyzwolono niewolników, później kobiety, czas na emancypację osób LGBTQ+

Fotorzepa, Piotr Guzik
Terlikowski: Powiedziałeś, że czujesz się wykluczony z Kościoła. A przecież podczas ostatniego wzmożenia prawicy wokół tematów LGBTQ+ Kościół w zasadzie milczał. Dzierżanowski: Ty uważasz za cnotę, że Kościół się nie przyłączył do wymierzonej w nas akcji politycznej. Ale dlaczego w obliczu ataku na słabszych nie stanął w naszej obronie? Po co chrześcijańska wspólnota, która nie broni poniżanych?

Plus Minus: Tomasz P. Terlikowski: Rozmawiasz z homofobami?

Marcin Dzierżanowski: Czasami... (śmiech)

Na przykład teraz?

To ty powiedziałeś.

Zapytałem, bo z takim zarzutem się często spotykam...

Ja też...

...ale że jesteś homofobem?

Nie, że rozmawiam z homofobami (śmiech).

A nie masz czasem wrażenia, że ta etykieta, choć ma jakąś konkretną treść, coraz częściej służy do wykluczania z debaty?

Nie widzę w Polsce problemu, o którym mówisz, czyli traktowania tego terminu jako pałki na przeciwników. Ta etykieta ma jednak konkretne znaczenie, a jeśli śledzisz obecną debatę, to nie możesz nie przyznać, że w polskiej przestrzeni publicznej homofobia nie tylko realnie istnieje, ale jak fala wzbiera. Ja mam naprawdę grubą skórę, ale obecna sytuacja – chyba po raz pierwszy tak mocno – zaczęła dotykać także i mnie. Poczułem się podwójnie bezdomny, po pierwsze, przez wypychanie mnie z Kościoła, a po drugie, z mojego kraju.

Nikt cię z Polski n...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA