Platforma Obywatelska

#RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak: Platforma to dojrzała partia

rp.pl
- Według nas demokracja daje siłę. Członkowie PO lubią demokracje, jesteśmy jedyną partią, która postawiła na bezpośredni wybór szefów regionów i powiatów - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.

Siemoniak wypowiedział się na temat wewnętrznych wyborów w partii. - Członkowie PO lubią demokrację, jesteśmy jedyną partią, która postawiła na bezpośredni wybór szefów regionów i powiatów. Według nas demokracja daje siłę, te wybory są świętem Platformy.

Zapytany o różnice pomiędzy kandydatami w województwach a powiatach, odparł że polegała ona na liczbie osób startujących. - W województwach mieliśmy tylko po jednym kandydacie, inaczej było w powiatach, gdzie było ich więcej. Podkreślamy, że pomysł na modyfikację partii się wzmocnił. Przed nami jeszcze spotkanie Rady Krajowej, myślę że następne wybory odbędą się w dobrej atmosferze. Zdecydowaliśmy na konwencji, że potrzebne jest większe, demokratyczne wsparcie dla władz – powiedział Siemoniak.

Były szef MON wypowiedział się na temat współpracy PO z Nowoczesną. - Jutrzejsze spotkanie Grzegorza Schetyny z Katarzyną Lubnauer otworzy nowy etap współpracy. Alarm ordynacyjny PiS spowoduje, że jeżeli opozycja się nie zjednoczy, nie pójdzie razem do wyborów, to PiS wygra. Chcemy wspólnej listy, z poszanowaniem dla tożsamości każdej partii – podkreślił.

Pytany o działania prezydenta ws. wysłuchania samorządowców, odpowiedział że trzeba poczekać na decyzje Andrzeja Dudy. - Zobaczymy jak prezydent się zachowa w sprawie projektów sądowych i ordynacyjnych. Dodajmy, że nie wiadomo, czy jest porozumienie prezydenta z prezesem PiS – podkreślił.

Pytany o jutrzejsze Zgromadzenie Narodowe, rozpoczynające obchody stulecia wolnej Polski, Siemoniak powiedział że wystąpienie prezydenta może mieć charakter polityczny. - Mam nadzieję, że to nie przyćmi rocznicy. Zobaczymy, co powie Andrzej Duda, być może jutro usłyszmy coś, co będzie istotne dla jego prezydentury – powiedział.

Siemoniak wypowiedział się również o rekonstrukcji rządu. - Dla nas każdy wariant jest dobry, zarówno zmiana premiera, jak i niemówienie o korektach. Teraz nawet taksówkarze się śmieją z tej rekonstrukcji. Jeżeli Kaczyński zostanie premierem, to moim zdaniem będzie ostatnim szefem rządu z ramienia PiS – stwierdził gość programu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL