fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Czy Rafał Trzaskowski powinien odejść z PO? Wyniki sondażu

prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski
fot. Fotorzepa, Jakub Czermiński
Większość ankietowanych uważa, że wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej nie powinien zakładać własnej partii - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wrócił do krajowej polityki. Z funkcji szefa Platformy Obywatelskiej zrezygnował Borys Budka, a Tusk został p.o. przewodniczącym partii.

Czy po powrocie Donalda Tuska wiceprzewodniczący Platformy Rafał Trzaskowski powinien odejść z PO i założyć partię? - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

"Tak" odpowiedziało 31 proc. ankietowanych, 69 proc. było przeciwnego zdania.

Badanie zrealizowano 6 i 7 lipca na próbie 1049 dorosłych Polaków.

– Rafał jest jeszcze młodym politykiem. Ma ogromne atuty w swoich rękach. Jego czas jeszcze nadejdzie – powiedział o 49-letnim Trzaskowskim były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się w rozmowie z "SE" do pozycji prezydenta Warszawy w Platformie po powrocie Tuska.

Zdaniem byłego prezydenta, Trzaskowski powinien sytuację potraktować jako lekcję. - Trzaskowski jeszcze rozkwitnie w pełni jako polityk - ocenił Komorowski.

Źródło: Super Express
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA