fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Ireneusz Raś: Jestem rozczarowany Borysem Budką. PO za daleko w lewo

Borys Budka
PAP/Hanna Bardo
Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś jest zawiedziony sytuacją w partii, którą dowodzi Borys Budka. Wymienił Radosława Sikorskiego, jako osobę, która mogłaby wprowadzić realne zmiany.

51 parlamentarzystów PO i KO przygotowało list otwarty do swoich kolegów. Apelują w nim o podjęcie poważnej debaty i przeprowadzenia przemiany wewnętrznej.

"Warunkiem wykorzystania politycznych możliwości, jakie istnieją dla Platformy jest wieloaspektowa przemiana wewnętrzna" - wskazują. "Czas najwyższy odejść od wewnętrznych podziałów na tych, którzy kiedyś siłę Platformy budowali i tych, którzy mają ambicje budowania jej w tej chwili" - dodają.

W rozmowie z RMF FM poseł Ireneusz Raś powiedział, że podpisany również przez niego list "to nie jest żółta kartka dla osób rządzących PO, to jest już pomarańczowa kartka".

- Trzeba usiąść i porozmawiać, jak to ma wyglądać. Nie możemy się dowiadywać z prasy o pewnych działaniach ważnych osób zarządzających PO, że podejmują oni jakieś działania zewnętrzne. Mowa tutaj np. o Campusie Polska Przyszłość - wyjaśnił.

W jego ocenie PO skręciła za bardzo w lewo. - Mówi o tym dzisiaj też Bronisław Komorowski, według którego trzeba odbudować mocne centrum, żeby wygrać z PiS-em - powiedział.

- Uważam, że Budka zbyt dużo komunikuje z dnia na dzień, a za mało pracuje nad pewnymi kwestiami, które mogłyby nas łączyć. Przede wszystkim musimy powiedzieć, kim dziś jest Platforma Obywatelska - dodał.

Według Rasia politykiem, który może zjednoczyć PO jest Radosław Sikorski. - Znam tego polityka, jest barwny i doświadczony. Radosław Sikorski to byłaby zmiana, która dawałaby szansę na dojrzałe przejście do ofensywny - ocenił

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA