fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Posłanka PO: Państwo polskie ma problem z PiS-em

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Państwo to jest patria, a to jest zupełnie coś innego. Nie partia, panie pośle - mówiła w TVN24 posłanka PO Izabela Leszczyna, zwracając się do Łukasza Schreibera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Leszczyna komentowała sprawę sędziego Pawła Juszczyszyna, który 21 stycznia przyjechał do Sejmu, by zapoznać się z podpisami pod listami poparcia dla kandydatów do nowej KRS, co się ostatecznie nie stało, ponieważ prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, Maciej Nawacki (jednocześnie członek nowej KRS) cofnął sędziemu Juszczyszynowi delegację do Warszawy.

- Od początku tej afery z listami poparcia mówiliśmy, że tych list prawdopodobnie nie ma. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz - oceniła Leszczyna.

Zdaniem posłanki PO, "gdyby rząd nie miał nic do ukrycia, chciałby to przeciąć", zwłaszcza, że "pół świata mówi o listach poparcia do polskiej KRS".

- Państwo polskie ma problem z PiS-em, który polega na tym, że PiS myli państwo z partią - podsumowała.

Tymczasem Schreiber tłumaczył, że listy poparcia nowych członków KRS nie są ujawniane ponieważ "tak stanowi artykuł 11c ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa".

- Dlaczego ustawodawca takie zapisy prawne wprowadził? Przecież wszyscy widzimy, jak potężna, bezwzględna walka się toczy także ze zwolennikami reform w wymiarze sprawiedliwości wewnątrz struktur wśród sędziów. Widzimy, z jakim ostracyzmem spotykają się te osoby, które popierają wymiar sprawiedliwości - tłumaczył minister.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA