fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kara dla Grodzkiego za słowa o Kaczyńskim? Jest wniosek

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki popiera protesty przeciw ustawie sądowej
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Stowarzyszenie Godność złożyło do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wniosek o ukaranie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Powodem jest wypowiedź Grodzkiego dotycząca stanu zdrowia prezesa PiS.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki skomentował wywiad, którego Jarosław Kaczyński udzielił Polskiej Agencji Prasowej. Przekonywał w nim, że "ustawa o sądach powszechnych została znowelizowana o przepisy dyscyplinujące sędziów po to, by zapobiec 'wysadzeniu w powietrze wymiaru sprawiedliwości".

Na te słowa Grodzki zareagował uwagą, że Jarosław Kaczyński po operacji stawu kolanowego wciąż znajduje się pod  wpływem silnych leków przeciwbólowych, a wtedy "umysł człowieka naprawdę reaguje trochę inaczej". Kaczyński nie powinien więc, zdaniem marszałka, zajmowac się pracą, którą w jego przypadku jest polityka, a przebywać na zwolnieniu. Przy okazji życzył Kaczyńskiemu szybkiego powrotu do zdrowia.

Po tej wypowiedzi Grodzkiego Stowarzyszenie Godność złożyło do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wniosek o ukaranie Tomasza Grodzkiego.

Uzasadnia, że Grodzki wypowiadał się publicznie na temat stanu zdrowia Kaczyńskiego opierając się na niezweryfikowanych danych, które z zasady są objęte tajemnica lekarską, a dotyczą osoby, która nie jest jego pacjentem.

Stowarzyszenie ocenia we wniosku do Rzecznika, ze wypowiedź Grodzkiego miała charakter "butny i arbitralny", dodatkowo obarczony ładunkiem emocjonalnym.

Według Stowarzyszenie marszałek "nie ma prawa publicznie pouczać chorego, o tym, co wolno, a czego nie powinien robić w czasie zwolnienia lekarskiego, tym bardziej, że nie był i nie jest jego lekarzem”.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA