fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kandydat PO na prezydenta jeszcze w tym roku

tv.rp.pl
Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony kandydat na prezydenta. - Rozważamy kandydaturę każdego polityka, który ma szansę wygrać w tych wyborach - powiedział.

- Myślę, że ten kandydat będzie wyłoniony w tym roku. Dynamika wyborów prezydenckich i kampanii prezydenckiej może poszczególne kroki przyspieszać - powiedział Kierwiński w rozmowie z radiową Jedynką.

- Donald Tusk powiedział bardzo jasno, że nie wyklucza takiego scenariusza, więc wszystko w rękach Donalda Tuska. My rozważamy kandydaturę każdego polityka, który ma szansę wygrać w tych wyborach - dodał.

Zdaniem Kierwińskiego nie można wykluczyć, że każda partia opozycyjna wystawi własnego kandydata. - Bardzo chciałbym, żeby był wspólny kandydat opozycji, natomiast doświadczenia dotychczasowe mówią, że każda partia parlamentarna stara się wystawić swojego kandydata - ocenił.

Polityk PO mówił również na temat wybory marszałka Senatu. - Trzeba będzie znaleźć kandydata, który będzie potrafił najbardziej zmobilizować elektorat Platformy Obywatelskiej, który trafi także do elektoratu PSL i Lewicy - powiedział.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA