fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Marcin Kierwiński w programie RZECZoPOLITYCE: Wałęsa wraca do PO. To dobrze

Marcin Kierwiński
rp.pl
Marcin Kierwiński powiedział, że wczoraj Jarosław Wałęsa odwiesił się w prawach członka PO. - Cieszę się, bo jest potrzebny partii - mówił polityk.

- W Polsce podział na prawicę i lewicę jest dość specyficzny. Do tej pory był to podział w stosunku do wydarzeń sprzed roku 89. To się coraz bardziej zmienia. Symboliczna klęska, czyli brak SLD w parlamencie, zamyka okres tego podziału. Trzeba zdefiniować na nową co jest lewicą, prawicą i centrum. PO chce być właśnie w tym centrum - mówił Marcin Kierwiński.

- Obecna prawica jest socjalistyczna, jeśli mówimy o kwestiach gospodarczych i bardzo skrajna prawicowo, jeśli chodzi o wartości- dodał polityk.

Kierwiński uważa, że w Polsce obecnie brakuje "rozsądnego centrum, które opowiada się za tradycyjnymi wartościami, ale także przeciwstawia się pomysłom skrajnej prawicy".

Michał Kamiński stwierdził, że w tym momencie na polskiej scenie politycznej nie ma więcej miejsca dla prawicy. Jego zdaniem jedynym rozwiązaniem jest posunięcie, które zastosował Jarosław Gowin łącząc się z Jarosławem Kaczyńskim.

- Jest miejsce w centrum. Jest to zarówno strona lewicowa, jak i centroprawicowa - mówił Kierwiński.

- Chciałbym być w partii, która nie ma, jak Prawo i Sprawiedliwość, na sztandarach szczytnych haseł, tylko te hasła wdraża. PiS mówi o sobie, że ma monopol na polskich patriotyzm, a proszę spojrzeć jak ten pariotyzm wygląda w przypadku powstańców warszawskich i dialogu z nimi - dodał.

Kierwiński zapowiedział, że 1 października pokaże wstępny program partii. - Będą kwestie gospodarcze i kwestie polityki społecznej. To będzie całościowy dokument - mówił.

- Sławomir Neumann poinformował wczoraj, że Jarosław Wałęsa odwiesił swoje zawieszenie w Platformie Obywatelskiej. Bardzo się cieszę z tego powodu. Jarosław Wałęsa jest potrzebny partii - powiedział Kierwiński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA