fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

"Świat ma gdzieś europejskie wartości"

AFP
- Wykazaliśmy się nadmierną naiwnością, idealizmem - mówił na antenie TVN24 o Europejczykach przyszły szef MSZ Witold Waszczykowski.

- Pomyliliśmy się - mówił o Europie Waszczykowski podkreślając, że w ramach integracji europejskiej budowano "system wartości mając nadzieję, że świat będzie je importować". - Tymczasem okazało się, że reszta świata ma to gdzieś. Musimy mieć świadomość, że reszta świata nie gra z nami czysto - przekonywał polityk.

Waszczykowski zapowiedział też, że Polska przyjmując uchodźców będzie kierować się kryterium bezpieczeństwa. - Jakikolwiek cień na ich (uchodźców - red.) życiorysach będzie ich eliminował - podkreślił. Jednocześnie przekonywał, że błędem jest sprowadzanie przez europejskie kraje dużych grup imigrantów spoza Europy. Dodał, że we Francji imigranci nie zintegrowali się z tamtejszym społeczeństwem, mimo że byli to ludzie z byłych francuskich kolonii, którzy znali język francuski i tamtejszą kulturę. - My musimy wyciągnąć wnioski z negatywnych doświadczeń innych krajów - podkreślił Waszczykowski.

13 listopada w Paryżu doszło do serii zamachów, w których zginęło 129 osób, a 350 zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA