fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona środowiska

Dzisiaj dwie kontrowersyjne ustawy w Sejmie: o ochronie zwierząt i zwolnieniu urzędników z odpowiedzialności karnej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o ochronie zwierząt oraz drugie czytanie projektu specustawy covidowej, która przewiduje zwolnienie urzędników z odpowiedzialności karnej za działania w celu przeciwdziałania Covid-19.

Oba projekty złożyło Prawo i Sprawiedliwość.

Pierwszy z projektów - o ochronie zwierząt - zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego w Polsce, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych oraz ograniczenie trzymania zwierząt na stałe na uwięzi.

Czytaj także:

W Sejmie ma być też dalej procedowana specustawa covidowa. Zgodnie z jej zapisami urzędnik będzie zwolniony z odpowiedzialności karnej, jeśli będzie działać w interesie społecznym w celu przeciwdziałania Covid-19.

Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania Covid-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione – zakłada art. 10d, który do specustawy covidowej dodaje poselski projekt jej nowelizacji – głosi projekt nowelizacji specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA