fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Lubnauer zapowiada: 250 zł na każde dziecko

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer
rp.pl
Katarzyna Lubnauer zadeklarowała w TVN24, że Nowoczesna po dojściu do władzy zreformowałaby program 500plus - po zmianach państwo miałoby wypłacać rodzicom 250 złotych miesięcznie na każde dziecko, do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia.

Taki program - według Lubnauer - byłby nieco mniej obciążający dla budżetu państwa niż obowiązujący obecnie program Rodzina 500plus.

Przewodnicząca Nowoczesnej poinformowała, że program proponowany przez jej partię - Aktywna Rodzina - miałby być alternatywą dla programu Rodzina 500plus autorstwa PiS. Program - jak dodała - byłby bardziej sprawiedliwy, ponieważ "objętych zostałoby nim 97 proc. dzieci" (a nie - jak obecnie - 57 proc.). 

Lubnauer wyjaśniła, że Nowoczesna nie chce aby programy takie jak Rodzina 500plus stawały się dla beneficjentów "sposobem na życie".

- Jesteśmy partią, która uważa: wysiłek, nie zasiłek - podkreśliła.

Obecnie w ramach programu Rodzina 500plus dodatek w wysokości 500 złotych miesięcznie otrzymują rodziny na drugie i każde kolejne dziecko. 500 złotych na dziecko otrzymują też rodziny jedynaków nie przekraczający pewnego poziomu dochodu na osobę w rodzinie.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA