fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Sondaż: Czy Lubnauer okaże się lepsza od Petru

Ryszard Petru przegrał, choć ponowny wybór miał być formalnością. Kamila Gasiuk-Pihowicz (z lewej) może zostać szefową klubu.
materiały prasowe
Czy Katarzyna Lubnauer będzie lepszym szefem partii Nowoczesna niż Ryszard Petru? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Konwencja .Nowoczesnej wybrała nową przewodniczącą partii. Katarzyna Lubnauer dostała 149 głosów, jej kontrkandydat Ryszard Petru - 140 głosów.

Jeszcze kilka dni temu zwolennicy Ryszarda Petru przekonywali dziennikarzy, że sytuacja jest opanowana, a zwycięstwo - niemal pewne. Sobota boleśnie zweryfikowała te szacunki.

- Uznałam, że jedyną szansą, żeby Nowoczesną wyprowadzić na prostą, odzyskać wiarygodność i poprawić wizerunek, jest moje kandydowanie – powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Wybór Katarzyny Lubnauer na przewodniczącą Nowoczesnej krótkofalowo może temu ugrupowaniu pomóc, ponieważ rozwiązuje część jego dotychczasowych problemów. Na dłuższą metę może się jednak okazać dla Nowoczesnej sporym ryzykiem - ocenia Michał Szułdrzyński.

Opinie w sprawie tego, czy Katarzyna Lubnauer będzie lepszym szefem partii Nowoczesna niż Ryszard Petru są podzielone. Zgadza się z tym co czwarty badany, ale tylko o dwa punkty procentowe mniejszy odsetek jest przeciwnego zdania. Największy odsetek, ponad połowa respondentów, nie ma zdania w tej sprawie.

- W podziale na płeć kobiety częściej wyrażają niezdecydowanie w tej kwestii. Najczęściej to mężczyźni (26 proc.) oraz osoby w wieku powyżej 50 lat (28 proc.) wskazują, że Katarzyna Lubnauer będzie lepszym szefem partii niż Ryszard Petru - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

I dodaje, że tego zdania są też częściej osoby o wykształceniu średnim (27 proc.), o dochodzie od 1001 do 2000 zł netto (30 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tysięcy mieszkańców (35 proc.).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA