fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

#RZECZoBIZNESIE: Jarosław Skoczeń: Młodzi kupują najpierw mieszkania rozbiegowe

tv.rp.pl
W miarę dorabiania się, młodzi przenoszą się do lepszych mieszkań i dzielnic – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, członek zarządu Emmersona , gość programu Michała Niewiadomskiego.

Gość podał, że polskie rodziny z dziećmi kupują obecnie 3-4 pokojowe mieszkania na 50-60 mkw. - Jeszcze do 2008 r., przed przerwaniem hossy, kupowali 80-100 mkw. - przypomniał Skoczeń.

- Single czy dwuosobowe rodziny kupują mieszkania o wielkości 30-35 mkw. Są to pierwsze mieszkania, tzw. rozbiegowe – dodał.

Gość przyznał, że zmieniła się moda. - Nasi rodzice kupowali przeważnie jedno mieszkanie na całe życie. Młodzi ludzi najpierw kupują mniejsze mieszkanie. Uważają, że jak będą mieć rodzinę i będzie ich na to stać, to zmienią mieszkanie na większe – tłumaczył.

Podobnie jest z lokalizacją. - Młodzi ludzie, którzy mają mniejsze dochody kupują mieszkania na obrzeżach dużych miast. W Warszawie Białołęka jest dzielnicą, gdzie mieszka dużo młodych osób - mówił Skoczeń.

- W miarę dorabiania się przenoszą się do lepszych dzielnic – dodał.

Praga jeszcze 10 lat temu była postrzegana bardzo źle. Nie było tam prawie żadnych inwestycji budowlanych. - W tej chwili metro dotarło na Pragę i spójrzmy, co się dzieje – zaznaczył gość.

Tłumaczył, że w dzielnicach położonych dalej od centrum łatwiej jest o szkołę czy przedszkole. - Tam rozwija się ta infrastruktura. W centrum szkoły są zamykane, bo nie ma na nie chętnych. Zupełnie inaczej dzieci mogą się rozwijać w terenach zielonych, niż w betonowo-szklanej pustyni – ocenił.

- Centrum jest miejscem dla apartamentowców i apartamentów. W zeszłym roku rynek apartamentów urósł w Polsce do 1,3 mld zł. Są już apartamenty w Polsce, których metr kwadratowy kosztuje 40 tys. zł - mówił Skoczeń.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA