fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Specustawa mieszkaniowa: szeroka krytyka uzasadnia odmowę lokalizacji inwestycji

Adobe Stock
Skoro wniosek inwestora spotkał się z szeroką krytyką, to w sytuacji kolizji pomiędzy mieszkańcami a deweloperem Rada Miasta mogła odmówić ustalenia lokalizacji inwestycji.

Rosnąca, chociaż powoli, liczba wniosków inwestorów, składanych w trybie tzw. specustawy mieszkaniowej, zwiększa rolę sądów w razie konfliktów na tym tle.

Sprawa, rozpatrywana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie obracała się wokół uchwały z 30 maja 2019 r. Rady Miasta Lublina. Po konsultacjach społecznych oraz po wysłuchaniu radnych i mieszkańców miasta, obecnych na sesji, rada odmówiła spółce deweloperskiej ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej i inwestycji towarzyszącej przy ul. Relaksowej w Lublinie, gdzie miał powstać zespół budynków wielorodzinnych z podziemnymi garażami oraz przedszkole. Deweloper podjął działania inwestycyjne na podstawie przepisów ustawy z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, zwanej potocznie specustawą mieszkaniową lub lex deweloper. Inwestor na mocy jej przepisów nie musi występować o decyzję o warunkach zabudowy. Pozwolenie na budowę uzyskuje na ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA