fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawni

Niepełnosprawni nie będą wystawać w kolejkach po pieniądze z PFRON

Adobe Stock
Niebawem wnioski o pieniądze z PFRON będzie można składać przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).

Cyfryzacja ma ułatwić życie niepełnosprawnym i ich rodzicom starającym się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Na finiszu jest projekt „System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON", który pozwoli składać wnioski drogą elektroniczną przez specjalną stronę internetową SOW lub witrynę PFRON.

Dziś trzeba to robić osobiście w jednostkach samorządu terytorialnego, głównie urzędach powiatowych, które obsługują takie wnioski.

Czytaj też: Dofinansowanie do niepełnosprawnego pracownika z PFRON

Dla wielu osób z niepełnosprawnością czy ich opiekunów jest to na tyle uciążliwe, że są zmuszeni zrezygnować ze starań o dofinansowanie np. turnusu rehabilitacyjnego. Wycieczka do urzędu wymaga bowiem często skomplikowanej logistyki – wsparcia ze strony rodziny, sąsiadów, a często dodatkowych kosztów.

Niedługo wniosek będzie można złożyć przez internet. Niepełnosprawny, który nie posługuje się komputerem, skorzysta z pomocy pracowników socjalnych, którym PFRON przekaże 1,5 tys. tabletów z modułem internetowym. Docelowo samorządy dostaną 3–4 tys. tabletów. Tempo wdrożenia SOW zależy od poszczególnych urzędów.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA