fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Legenda hip-hopu wystąpi we wtorek w Warszawie

DJ Premier (w środku) z zespołem
materiały prasowe
Jeden z najlepszych producentów hip-hopowych w historii i współtwórca kultowego Gang Starr, wystąpi jutro w stołecznej Proximie.

DJ Premier (naprawdę nazywa się Chris Martin), jest jednym z najważniejszych didżejów i producentów muzycznych w historii muzyki rap. Pochodzący z Houston w Teksasie muzyk, zanim zajął się profesjonalnie muzyką, skończył studia informatyczne i prowadził sklep muzyczny z płytami. Martin uczył się gry na wielu instrumentach, ale po tym, jak przeniósł się na nowojorski Brooklyn, skupił się na didżejowaniu i produkcji muzycznej.

Punktem zwrotnym kariery didżeja było poznanie bostońskiego rapera Guru i założenie duetu Gang Starr. Początek współpracy zaowocował miedzy innymi przyjęciem przez Martina przydomku DJ Premier. Gang Starr funkcjonowali od 1985 roku, z przerwami, do 2005 roku, wykonując hip-hop z elementami jazzu. Duet wydał sześć płyt, z czego takie krążki jak: „Step In the Arena", „Daily Operation", „Hard to Earn" i "Moment of Truth" uważane są za jedne z najważniejszych płyt w historii hip-hopu. Formacja cieszyła się wielkim poważaniem w świecie hip-hopu, wśród krytyków i fanów gatunku, wyznaczając nowe trendy muzyczne.

W swojej karierze Martin pracował również z takimi artystami jak Nas, Limp Bizkit, D'Angelo, The Notorious B.I.G., Jay Z, Snoop Dogg, Craig David, Macy Gray, Method Man, Christina Aguilera, czy Dr. Dre z którym współstworzył jeden z utworów na ostatnią płytę artysty pt. „Compton". Ponadto DJ Premier współpracował z słynnym jazzmanem Branfordem Marsalisem, produkując debiutancki album acid-jazzowego kolektywu Buckshot LeFonque.

Do Polski DJ Premier przyjedzie z pełnym zespołem, w skład którego wchodzą m.in. muzycy grający na trąbce i puzonie, z którym wykona głównie hity Gang Starr oraz piosenki takich klasyków jak choćby Curtis Mayfield.

Jedyny koncert DJ Premier w Polsce rozpocznie się jutro w warszawskiej Proximie o godzinie 21.00.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA