fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Operowi bohaterowie śpiewają w izolacji

materiały promocyjne
Od najbliższego czwartku do niedzieli poznański Teatr Wielki będzie prezentował w streamingu spektakl o pandemicznej samotności.

To, co stworzył autor i reżyser „Izolacji" Krzysztof Cicheński, nie jest tradycyjnym przedstawieniem, to rodzaj operowej instalacji pokazywanej w foyer poznańskiego gmachu teatralnego. Pomysł zakładał, że oprócz transmisji online „Izolację" będą oglądać także widzowie w bezpośrednim kontakcie z artystami. Lockdown spowodował, że pozostał jedynie streaming.

„Izolacja" to historia trójki bohaterów słynnych oper: Carmen, Don Giovanniego i Don Pasquale. Każdy z nich jest jednak pozbawiony kontaktu ze światem zewnętrznym. Wybrane fragmenty oper układają się w monologi, będące zapisem zachowań człowieka w izolacji, tego, jak samotność dokucza coraz bardziej.

Trójce solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, Galinie Kuklinie, Stanisławowi Kuflyukowi i Andrzejowi Ogórkiewiczowi, towarzyszy sześcioosobowy zespół muzyczny prowadzony przez Katarzynę Tomalę-Jedynak. Pokazy „Izolacji" zaczynają się o godz. 19 i można je oglądać na VOD teatru tylko w czasie rzeczywistym, na żywo. Bilet za 10 zł zapewniający dostęp do streamingu jest do kupienia na stronie Teatru Wielkiego.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA