fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Fiński deweloper YIT wchodzi do Gdańska

Europejskie Centrum Solidarności
materiały prasowe
Firma kupiła działkę objętą pozwoleniem na budowę. Teren o powierzchni ok. 1,55 ha znajduje się niedaleko Europejskiego Centrum Solidarności.

W tej części Gdańska YIT planuje swój pierwszy w Polsce projekt typu mixed-use. Inwestycja o powierzchni użytkowej niemal 40 tys. mkw. będzie podzielona na etapy.

- W ciągu czterech lat działalności YIT w Polsce rozwijaliśmy pozyskane projekty mieszkaniowe i nabywaliśmy nowe atrakcyjne działki pod realizację kolejnych inwestycji w Warszawie - komentuje cytowany w komunikacie Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. - W końcu nadszedł też czas na ekspansję terytorialną, którą będziemy realizować poprzez wejście na zupełnie nowy rynek. Wybraliśmy Gdańsk z uwagi na fantastyczne tempo rozwoju miasta i ogromny potencjał do dalszego działania. Chcemy tutaj zostać na dłużej. Obiekt typu mixed-use oznacza dla nas również rozwinięcie kompetencji o zupełnie nowy segment, jakim są powierzchnie biurowe - dodaje.

Firma YIT działa w Polsce od lipca 2015 roku. Do tej pory budowała obiekty w Warszawie, rozpoczynając od osiedla mieszkaniowego Nordic Mokotów w czerwcu 2016 roku. YIT ma w swoim portfolio ok. 3 tys. mieszkań, z czego 300 zostało już ukończonych, a kolejnych kilkaset jest w budowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA