fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Luksusowe nieruchomości. Najdroższa willa świata na sprzedaż

Widok na Cap Ferrat
Mariusnet/Wikipedia.org
Na rynku luksusowych nieruchomości najwyraźniej nie ma kryzysu. Na sprzedaż wystawiono willę należącą do rodziny Marnier, a cena wywoławcza to na razie absolutny rekord.

Posiadłość o nazwie Villa Les Cedres w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na Lazurowym wybrzeżu należała do niedawna do miliarderki Suzanne Marnier-Lapostolle. Po przejęciu firmy należącej do dziedziczki - Grand Marnier przez koncern Campari willa została wystawiona na sprzedaż za astronomiczną sumę wywoławczą niemal miliarda euro - równowartość 4 mld złotych. To najdroższa nieruchomość tego typu w Europie.

Willa pochodzi z 1830 roku, a na początku XX wieku kupił ją król Belgów Leopold II. Był to prezent dla jego kochanki, Caroline Lacroix. Po śmierci monarchy posiadłość została przebudowana w latach 1929-1930. Od 1924 roku Villa Les Cedres należała do rodziny Marnier-Lapostolle, która zajmowała się produkcją wysokogatunkowych alkoholi, m.in. likieru Grand Marnier.

Główny budynek ma 10 sypialni, ogromną salą balową, ogród zimowy, basen olimpijski wykuty w skałach, kręgielnię, kino, kaplicę oraz stajnię, która może pomieścić 30 koni. W imponujących ogrodach otaczających willę pracuje na pełen etat kilkunastu ogrodników. Tereny zielone zajmują ponad 14 hektarów i znajduje się tam około 15 tys. rzadko występujących gatunków roślin oraz 20 szklarni mieszczących rzadkie tropikalne rośliny. Ogród botaniczny wokół rezydencji jest uważany za jeden z najbardziej niezwykłych w Europie.

Miejscowość Saint-Jean-Cap-Ferrat - położona między Niceą a Monako - w której znajduje się willa jest niewielka, liczy zaledwie 2 tys. mieszkańców, ale mieszkają w niej m.in brytyjski kompozytor Andrew Lloyd Webber, współzałożyciel Microsoftu Paula Allena oraz brytyjski milioner z branży reklamowej Lorda Maurice Saatchi.

Francuska prasa uważa, że cena miliarda euro jest zabiegiem marketingowym, który ma przyciągnąć prestiżowych nabywców, a Campari zadowoli się sumą 330- 500 mln euro.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA