fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Podlaski dom z klocków w Szwecji

materiały prasowe
Grupa Unibep jest coraz aktywniejsza na kolejnym skandynawskim rynku.

Unihouse, oddział notowanego na GPW Unibepu, zbuduje w szwedzkim Göteborgu pięciopiętrowy blok z 34 mieszkaniami w technologii prefabrykowanych drewnianych modułów. Polacy, którzy wygrali przetarg, odpowiadają za projekt i wykonanie inwestycji w standardzie „pod klucz", inwestorem jest lokalny deweloper. Wartość kontraktu to ponad 17 mln zł netto.

To drugi szwedzki projekt podlaskiej spółki. - Cieszymy się, że znów będziemy budować w Szwecji. Mamy już pierwsze doświadczenia z tego rynku, każdy nowy projekt to duże wyzwanie ale i szansa na pokazanie możliwości. Startujemy w kolejnych przetargach i intensywnie zabiegamy o nawiązanie współpracy z kolejnymi poważnymi klientami sektora prywatnego i publicznego – mówi cytowany w komunikacie Michał Urbankowski, dyrektor rynku szwedzkiego w Unihouse.

Grupa Unibep od lat jest obecna w Norwegii, niedawno opracowała projekt tańszej wersji budownictwa modułowego z drewna, do wykorzystania na polskim rynku - w obliczu wysokich kosztów tradycyjnego wykonawstwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA