fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

PHN wybuduje osiedle we Włochach

materiały prasowe
Polski Holding Nieruchomości rozpoczyna kolejną inwestycję mieszkaniową w Warszawie. Osiedle powstanie przy ul. Instalatorów we Włochach. Budowa rozpocznie się w tym miesiącu.

Prace potrwają 18 miesięcy. Projekt przewiduje budowę 87 mieszkań o powierzchni użytkowej (PUM) ok. 4 tys. mkw. Przeważają lokale dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 40  do 70 mkw. W budynku zaplanowano także trzy lokale usługowe. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także komórki lokatorskie.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Chemobudowa – Kraków, firma z grupy kapitałowej PHN.

- W ramach dywersyfikacji działalności konsekwentnie rozwijamy segment budownictwa mieszkaniowego. Nasza nowa inwestycja powstaje w atrakcyjnej części Warszawy, dobrze skomunikowanej z centrum miasta – mowi cytowany w komunikacie Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości. - Pobliskie tereny zielone będą atutem dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny tryb życia.

Dodaje, że jest to także pierwsza inwestycja, której generalnym wykonawcą będzie spółka z grupy PHN. - Wcześniej brakowało nam takiego podmiotu i tę lukę uzupełnia właśnie Chemobudowa. Liczymy na osiągnięcie znacznych efektów synergii związanych z tą współpracą – podkreśla Tomasz Górnicki.

W 2020 r. Grupa PHN rozpoczęła budowę osiedla Olimpijczyk w łódzkiej dzielnicy Polesie. Zakończyła sprzedaż mieszkań z drugiego etapu osiedla Vis-a-vis w Warszawie i lokali w kompleksie apartamentów Yacht Park w Gdyni. Planuje kolejne inwestycje - na warszawskiej Białołęce i w Bydgoszczy.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jej portfel skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów w całym kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA