Mieszkaniowe

Rynek pierwotny: oferta domów

Villa Campina
Materiały Inwestora
Popyt na domy jest stabilny. Najlepiej sprzedają się budynki na osiedlach na obrzeżach miast.

Lucyna Jarczyńska, dyrektor sprzedaży, spółka Agrobex

Rośnie popyt na budynki w zabudowie szeregowej. Koszt takich inwestycji jest niższy niż budowa domu wolno stojącego. Atutem jest także to, że wszelkie formalności związane z budową domu bierze na siebie deweloper.

Z myślą o osobach, które poszukują takiego rozwiązania, poszerzyliśmy naszą ofertę o domy w zabudowie szeregowej na Osiedlu Władysława Zamoyskiego w podpoznańskim Swarzędzu-Zalasewie. Budujemy tam dziesięć domów z garażami. Powierzchnie budynków to 145–148 mkw. Stoją na działkach o powierzchni od 170 do 285 mkw. Dla kupujących ważna jest także funkcjonalność nieruchomości. Staramy się dopasować nasze projekty do wymagań rynku.

Budynki w zabudowie szeregowej z powodzeniem mogą zastąpić klasyczną zabudowę wolno stojącą. Ceny za metr nieruchomości na naszym osiedlu zaczynają się od niespełna 3,2 tys. zł.

Piotr Stefaniak, prezes spółki Inpro

Popyt na domy jest stabilny. Najlepiej sprzedają się budynki na osiedlach na obrzeżach miast, blisko przyrody, ale z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Tak było w przypadku naszej inwestycji Wróbla Staw w Gdańsku-Jasieniu, gdzie właśnie zakończyliśmy sprzedaż 84 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, jeszcze przed ukończeniem całości osiedla.

Domy wolno stojące z reguły mają większą działkę, gwarantują prywatność i prestiż. Część klientów decyduje się na bliźniaki lub domy szeregowe, których ceny są zbliżone do cen trzy-, czteropokojowych mieszkań w centrum miasta.

Większość rodzin z dziećmi decyduje się na dom z ogrodem. Największą popularnością cieszą się szeregówki o powierzchni 140–170 mkw. z garażem, dużym tarasem i kominkiem. Wielu klientów zwraca też uwagę na kolektory słoneczne i ogrzewanie gazowe. W inwestycji Wróbla Staw Domy oferowaliśmy także pięcioletnią gwarancję.

W ofercie mamy dziś 16 budynków w inwestycji Golf Park w Tuchomiu.

Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży w Victoria Dom

Zapotrzebowanie na domy systematycznie rośnie. Klienci doceniają korzyści z posiadania większej przestrzeni oraz własnego ogródka

Ważna jest dobra komunikacja z centrum miasta. To wszystko można mieć za cenę porównywalną z ceną często znacznie mniejszego mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Klienci najczęściej poszukują domów w zabudowie segmentowej lub bliźniaczej o powierzchni 130–170 mkw. Dom to zazwyczaj wybór na lata. Dlatego rozkład budynku musi być dopasowany do liczby osób oraz ich potrzeb. Jedni potrzebują wielu pokoi, inni przestronności.

Domy kupują zwykle rodziny lub pary, dlatego z reguły oczekują podwójnego garażu. Dla każdego liczy się także przestrzeń wokół domu. Klienci zwracają uwagę na ogródek i taras, tereny zielone. Ważne jest, aby w pobliżu znalazły się szkoły, przedszkola, sklepy, apteki. Klientom zależy również na standardzie wykonania domu, dlatego szukają rzetelnego dewelopera.

Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL