fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Kaczyński dla "Bilda": Rosja atakuje tam, gdzie widzi słabość

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Przed Rosją, szukającą słabych punktów w systemie europejskich demokracji przestrzega w wywiadzie dla niemieckiego "Bilda" Jarosław Kaczyński.

"Rosja atakuje tam, gdzie widzi słabość i szansę na zwycięstwo. Tak było na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Ma jednak problem tam, gdzie napotyka na zdecydowany opór, nawet dyplomatyczny" - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild".

Sprawa ta dotyczy w znacznym stopniu Polski i państw bałtyckich, dlatego ważna jest obecność wojsk NATO w tych krajach - podkreślał Kaczyński w wywiadzie. "Niemcy powinny wysłać więcej wojska, zwłaszcza do państw bałtyckich. W Polsce zaszłości historyczne przemawiają przeciwko stacjonowaniu u nas większej liczby żołnierzy niemieckich. Niemcy powinni uwzględnić polską wrażliwość. Pewne jest jednak, że potrzebne są skuteczne oddziały szybkiego reagowania w Europie Wschodniej" - mówił.

Pytany o przypadającą w tym roku 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, Kaczyński skarżył się, że Rosja nie oddała nadal wraku samolotu i nie można go właściwie zbadać. "Mógłbym porozmawiać z prezydentem Putinem o śmierci mojego brata. Ale najpierw musiałby zwrócić nam wrak" - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA