fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

SDP: Patologia w mediach publicznych

Jacek Turczyk,PAP
Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydał oświadczenie, w którym wyraża zdziwienie "kształtowaniem opinii na temat zmian w mediach publicznych w Polsce bez znajomości faktów" przez instytucje europejskie.

Oświadczenie jest reakcją na krytyczne opinie na temat przygotowanej przez PiS nowelizacji ustawy medialnej wyrażone m.in. przez OBWE, organizacje: Reporterzy bez Granic, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Europejska Federacja Dziennikarzy i Europejska Unia Nadawców, a także przez wiceszefa Komisji Europejskiej, który skierował w tej sprawie list do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. 

Zarząd Główny SDP przekonuje tymczasem, że "media publiczne w ciągu ostatnich lat osiągnęły stan patologii charakteryzujący się między innymi jednostronnością polityczną i brakiem pluralizmu, co prowadziło do manipulacji i przedstawiania nieprawdziwego obrazu Polski". "Media publiczne nie wypełniają swojej misji ani obowiązków, na co SDP wskazało w czasie swojego Nadzwyczajnego Zjazdu, domagając się radykalnych zmian" - przekonują autorzy oświadczenia.

Czytaj także: Zmiany w mediach zaczną się od kadr

W dalszej części stanowiska SDP można przeczytać, że przyjęta 30 grudnia ustawa medialna to jedynie "pierwsze posunięcie na drodze do budowy rzetelnych mediów w Polsce". "Oczekujemy, że w ciągu najbliższych miesięcy zostanie przygotowana i uchwalona nowa ustawa medialna. Spodziewamy się też, że w pracach nad ustawą wezmą udział organizacje obywatelskie i środowiska zawodowo związane z mediami" - piszą autorzy oświadczenia wyrażając nadzieję, że po zmianach media publiczne zostaną uniezależnione od "wpływów partii politycznych". 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA