fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Agora złoży wniosek o przejęcie kontroli nad Radiem Zet

facebook.com/radiozet
Zarząd Agory, wydającej „Gazetę Wyborczą" i prowadzącą sieć kin Helios zdecydował, że wystąpi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zgodę na przejęcie kontrolnego pakietu udziałów w Eurozecie, nadawcy Radia Zet.

Agora w lutym br. kupiła od czeskiej grupy Czech Media Invest 40 proc. udziałów w Eurozet, nadawcy Radia Zet, a 60 proc. przypadło w udziale SFS Ventures.

SFS Ventures jest zainteresowany w Czechach. Większościowym udziałowcem tej spółki jest Sourcefabric, a mniejszościowym Salvatorska Ventures, należąca do funduszu Media Development Investment Fund (MDIF). Fundusz ten, kojarzony z George'em Sorosem, ma ma z kolei 11,5-proc. pakiet akcji Agory.

We wtorek medialna grupa podała, że ostatecznie zapłaci za mniejszościowy pakiet 130,67 mln zł, czyli o około 80 tys. mniej niż pierwotnie zapłaciła, a dziś zawiadomiła, że podjęła decyzję o realizacji przysługującej jej opcji zakupu wszystkich udziałów w Eurozecie, które posiada jej wspólnik – SFS Ventures.

Zarząd Agory podał także, że dziś zapadła decyzja, iż spółka przygotuje i złoży w Urzędzie Ochrony Konkurencji i konsumentów zgłoszenie o zamiarze koncentracji, polegającej na realizacji powyżej opisanej transakcji. W komunikacie zastrzeżono, że „podjęcie decyzji o zamiarze wykonania opcji nie jest równoznaczne z wykonaniem, ani nie powoduje po stronie spółki obowiązku wykonania opcji call".

Decyzja, czy wykona opcję zapadnie w zależności od tego, czy UOKIK zgodzi się na transakcję.

Po tym jak Czech Media Invest, właściciel Radia Zet od 2018 r. (Czesi kupili kilka stacji w regionie Europy Środkowowschodniej od francuskiego Lagardere) ogłosiła wybór inwestora dla stacji, UOKIK informował, że wszczął postępowanie sprawdzające czy – w związku z uzyskanymi uprawnieniami - Agora nie powinna była wystąpić o zgodę na przejęcie kontroli.

Przy okazji publikacji wyników półrocza, zarząd Agory informował, że udzielił urzędowi odpowiedzi na zadane pytania.

Zasygnalizował także, że w III kwartale br. inwestorzy mogą spodziewać się informacji na temat dywidendy wypłacanej przez Eurozet oraz przyznał, że prowadzi analizy, czy nie zrealizować opcji dokupienia udziałów.

Pisaliśmy o tym niedawno.

Zgodnie z umową z lutego, Agora może wystąpić do SFS z żądaniem wykonania opcji nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia i wykonania przyrzeczonej umowy sprzedaży udziałów w Eurozet, czyli po 20 lutego 2020 r.

Oprócz Radia Zet Eurozet ma w portfelu także stacje Chilizet, Antyradio i Meloradio.

Agora i SFS wygrały wyścig o Eurozet m.in. ze Zbigniewem Jakubasem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA