fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Manowska nowym Dyrektorem KSSiP

Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał dr hab. Małgorzatę Manowską, sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie do pełnienia funkcji Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie na okres 5 lat.

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie Pani dr hab. Małgorzata Manowska była jednym z dwóch kandydatów, którzy zgłosili się w toku rekrutacji na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury ogłoszonej zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 listopada 2015 r. (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. poz. 231). Jej kandydatura została zarekomendowana Ministrowi Sprawiedliwości przez Zespół do spraw wyłonienia kandydata na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury powołany zarządzeniem z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. poz. 261)., a następnie w trybie art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. z 2012 r., poz. 1230 ze zm.) pozytywnie zaopiniowana przez Krajową Radę Sądownictwa i Krajową Radę Prokuratury.

Małgorzata Manowska (ur. 1964 r.) – sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, doktor habilitowany nauk prawnych. W 2007 r. pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Po odbyciu aplikacji sądowej, w 1994 r. zdała egzamin sędziowski z wynikiem celującym. W 2004 r. uzyskała tytuł doktora nauk prawnych, a w 2011 r. – doktora habilitowanego. Jest profesorem nadzwyczajnym na Uczelni Łazarskiego, była wykładowcą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Prowadzi również zajęcia dydaktyczne na aplikacjach: radcowskiej i notarialnej. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu postępowania cywilnego.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA