fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

Kara za "Chwała Ukrainie". Kibice krytykują FIFA

AFP
FIFA nałożyła karę na członka sztabu chorwackiej reprezentacji za nagranie filmu, na którym padają słowa "Chwała Ukrainie". Decyzję federacji krytykują kibice.

Domagoj Vida, strzelec bramki dla Chorwacji w dogrywce, wrzucił po meczu na Instagram film, podczas którego razem z Ognjenem Vukojeviciem (byłym piłkarzem, członkiem sztabu Chorwacji) dedykują Ukrainie zwycięstwo nad Rosjanami.

Vida przez pięć lat występował w Dynamie Kijów, zanim w 2018 roku nie przeniósł się do tureckiego Besiktasu, Vukojević także przez pięć lat był zawodnikiem klubu z Kijowa. Nagranie kończą okrzykiem: „Sława Ukrajini”

Później obrońca przeprosił za swoje słowa.  - W tym nie było nic politycznego. Żałuję, że niektórzy przedstawiciele mediów zinterpretowali nasza wypowiedź w taki sposób - stwierdził.

Czytaj także: Domagoj Vida przeprasza za „Sława Ukrajini”. "To nie było nic politycznego"

Na nagranie zareagowała FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nałożyła karę 15 tysięcy franków szwajcarskich na Ognjena Vukojevica. Domagoj Vida otrzymał ostrzeżenie.

Decyzja FIFA nie spodobała się kibicom. Na stronie federacji na Facebooku pojawiło się ponad sto tysięcy negatywnych komentarzy.

Większość komentujących pisała "Chwała Ukrainie!".

Vukojević został usunięty ze sztabu szkoleniowego Chorwacji.

Porażka gospodarzy

Reprezentacja Rosji dopiero po rzutach karnych uległa w sobotę faworyzowanym Chorwatom w ćwierćfinale mistrzostw świata. Po 90 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 1:1, również w dogrywce obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Decydujące okazały się więc "jedenastki" gorzej wykonywane przez gospodarzy mundialu - po pomyłkach Fiodora Smołowa i Mario Fernandesa Chorwaci wygrali 4:3.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA