Lotnictwo

Ryanair kasuje kolejne loty z Warszawy

Bloomberg
Tania linia lotnicza Ryanair odwołała 800 lotów z Warszawy do innych polskich portów lotniczych.

Pasażerowie nie polecą ze stolicy do Wrocławia czy Gdańska. Ryanair wstrzymał połączenia zaplanowane po 28 października - informuje serwis Fly4Free.

Klienci, którzy kupili bilety na któreś z tych połączeń otrzymują powiadomienie od przewoźnika z informacją o anulowaniu połączeń.

Nie wiadomo czemu irlandzka linia lotnicza postanowiła przyśpieszyć likwidację połączeń. Kilka dni temu Ryanair poinformował, że wycofuje się z tych połączeń z powodu przesunięcia krajowych lotów na Okęciu na odległe stanowiska. Według przewoźnika sprawiło to, że czas dotarcia pasażerów do samolotów stał się "nie do zaakceptowania". Przejazd autobusem po płycie lotniska zajmuje 20 minut.

Pierwotnie rezygnacja z tych połączeń miała nastąpić dopiero w marcu przyszłego roku.

W sumie irlandzkie linie lotnicze w okresie od listopada do marca odwołały kolejne 18 000 lotów. Anulowanie połączeń dotknie prawie pół miliona pasażerów w całej Europie.

Polskie lotniska stracą na okres zimowy siedem połączeń - w tym dwa krajowe: Warszawa - Gdańsk, Warszawa - Wrocław, Szczecin – Edynburg, Katowice - Hamburg, Gdańsk – Newcastle, Warszawa-Modlin – Saloniki oraz Kraków – Trapani.

Rejsy na tych trasach będą zawieszone od listopada 2017 do marca 2018 roku.

Ryanair poinformował, że 400 tys. poszkodowanym pasażerom zaoferuje w ramach rekompensaty wybór pomiędzy zwrotem pieniędzy a możliwością alternatywnego lotu.

Zgodnie z unijnymi przepisami pasażerowie dotknięci zakłóceniami będą mieli prawo do ubiegania się o odszkodowania w wysokości od 250 do 400 euro, w zależności od trasy, i do podróży kolejnym dostępnym samolotem (lub zwrotu kosztów biletu).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL