fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna na polskim niebie

123RF
Niskokosztowe linie podbiły Europę. W Polsce Ryanair i Wizz Air to najwięksi konkurenci, którzy w tym roku znów mocno rywalizują na promocje.

Ryanair jest już największą linią lotniczą w Europie. W I kwartale wyprzedził Lufthansę. Ale dzisiaj to węgierski Wizz Air jest jego największym rywalem. Irlandczykom najłatwiej umocnić swoją pozycję przez rzucenie wyzwania Wizz Airowi w naszej części Europy, czyli tam, gdzie liczba pasażerów rośnie najszybciej.

Dotychczas Wizz Air umiejętnie unikał bezpośredniej konfrontacji z Irlandczykami. Początkowo obydwie linie latały z lotniska w Modlinie i razem przeniosły się do Warszawy na czas remontu pasa. Kiedy mazowiecki port ponownie został otwarty, Węgrzy zostali w Warszawie, tłumacząc, że tak woleli ich pasażerowie. Ryanair poleciał do Modlina, bo tam jest dużo taniej, a jako jedyna linia działająca na tym lotnisku może dyktować warunki. Wizz Air zdecydował się na latanie z Szyman do Londynu, chociaż wiadomo, że Ryanair od dłuższego czasu rozmawiał z zarządem mazurskiego portu.

Walka na ceny

Ale i Ryanair naśladuje Wizz Aira. Na...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA