fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

#LOTdoDomu potrwa jeszcze do 5 kwietnia

Z "LOTdoDomu” może skorzystać każdy polski obywatel
AFP
Tylko do 5 kwietnia LOT będzie wykonywał rejsy repatriacyjne. A do 11 kwietnia pozostaną zamknięte polskie granice, więc rejsy komercyjne polskiego przewoźnika pozostają uziemione przynajmniej do tego terminu.

Od początku trwania operacji, do Polski samolotami LOT-u powróciło ponad 37 tys. osób. Jeszcze w piątek 27 marca przewoźnik zabierze Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Alicante i Algieru.

Operacja #LOTdoDomu trwa już 13 dni i do kraju powróciło już 37 440 osób. LOT wykonał łącznie 275 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie. W piątek, 27 marca zaplanowane były rejsy do Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Edynburga, Londynu, Oslo, Alicante i Algieru. W kolejnych dniach mieli być zabrani pasażerowie z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi (28.03) oraz z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu (29.03). Na ten ostatni termin wyprzedane zostały bilety na rejsy z Bergen, Londynu, Sztokholmu, Paryża i Chicago. Na 30 marca są jeszcze wolne miejsca z Chicago, Bergen, Zurychu i Londynu, na 1 kwietnia nie ma już biletów na rejsy z Barcelony i Reykjaviku.

W związku z decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 11 kwietnia 2020 roku włącznie komercyjne rejsy LOT-u zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. Natomiast operacja #LOTdoDomu w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia.

Rejsy w ramach akcji #LOTdoDomu planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępna jest na stronie: lot.com/pl/pl/lot-do-domu.

I tych kierunków może być więcej, jeśli będzie popyt na takie loty. Wszyscy Polacy, którzy chcą powrócić do kraju mogą zgłaszać się za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl – informuje przewoźnik w komunikacie.

Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Informacje o rozkładach dostępne są na stronie lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA