fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Koronawirus: United Airlines wysyła pilotów na miesięczny urlop

Bloomberg
Linie lotnicze United Airlines oferują swoim pilotom miesięczny urlop. Epidemia koronawirusa drastycznie ograniczyła ilość lotów i tras.

Największa amerykańska linia lotnicza oferuje swoim pilotom miesiąc wolnego na nieco obniżonym uposażeniu - informuje CNBC, powołując się na związki zawodowe.

United Airlines musiały mocno ograniczyć ilość połączeń w związku z epidemią koronawirusa. Linie oferowały dozo połączeń do Azji, gdzie wybuchła epidemia.

Linie lotnicze poinformowały, że odwołują spotkanie z inwestorami, zaplanowane na początek marca, po tym jak zawiesił wszystkie połączenia do Chin oraz ograniczył loty do reszty azjatyckich lotnisk o 75 procent.

United oferuje pilotom urlop w kwietniu i zamierza im zapłacić taką stawkę jak za 50 godzin latania, czyli o 80 godzin mniej niż zazwyczaj pracują piloci tej linii - poinformował Todd Insler, kapitan United i przewodniczący oddziału związku zawodowego Air Line Pilots Association w tej linii.

Linia lotnicza przygotowuje się do dalszego ograniczania połączeń lotniczych, w razie, gdyby wirus pojawiał się w kolejnych miastach do których lata United.

Według CNBC koronawirus poważnie szkodzi rynkowi lotniczemu, który w ostatnich dekadach mocno rośnie. Akcje linii lotniczych mocno straciły na nowojorskiej giełdzie w wyniku paniki spowodowanej epidemią koronawirusa.

Piloci linii American i Delta zrzeszeni w związkach zawodowych są w trakcie negocjacji nowych stawek kontraktów. Kryzys na rynku lotniczym może zniweczyć dotychczasowe wysiłki wynegocjowania wyższych zarobków.

- Na razie sytuacja z wirusem nie ma wpływu na negocjacje - zapewnia Insler, ale przyznaje, że "cykle ekonomiczne i czynniki zewnętrzne" są czynnikami, które linie lotnicze mogą brać pod uwagę. Piloci są jednak zdeterminowani, by wynegocjować jak najlepsze kontrakty dla wszystkich zatrudnionych w obu liniach pilotów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA