fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Koronawirus: Codzienne testy i zwolnienie z kwarantanny dla personelu medycznego

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Personel medyczny zostaje zwolniony z kwarantanny. Dzięki możliwości wykonywania testów antygenowych, będą mogli być badani każdego dnia, jeśli zajdzie taka potrzeba - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef Kancelaria Premiera Michał Dworczyk i szef Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski w imieniu rządu przedstawili dziś nową, rozszerzoną strategię walki z koronawirusem.

Podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk poinformował, że na kwarantannie przybywa ponad 30 tys. osób z personelu medycznego, co jak ocenił, stanowi ogromny ubytek w skali całej służby zdrowia.

W związku z tym w nocy zmienione zostały przepisy w taki sposób, że personel medyczny zostaje zwolniony z kwarantanny.

Jednocześnie Dworczyk zapowiedział, że w przyszłym tygodniu do Sejmu trafi kolejna nowelizacja, dzięki której zostaną uproszczone warunki dla osób spoza UE, z personelu medycznego, które będą chciały podejmować pracę w Polsce. - Lekarz, który się zdecyduje na pracę w Polsce, od momentu podjęcia decyzji w ciągu 2, 3 tygodni będzie mógł ją rozpocząć - podkreślił szef Kancelarii Premiera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA