fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Ministerstwo zdrowia składa zawiadomienie do prokuratury przeciwko Stop NOP

123RF, Alexander Raths
Ministerstwo zdrowia chce, by stowarzyszenie Stop NOP odpowiedziało za pomówienie lekarzy o świadome podawanie leków powodujących niewydolność oddechową.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował Prokuraturę Rejonową Poznań Stare Miasto o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby prowadzące stronę Facebookową Stowarzyszenia Stop NOP. Chodzi o zamieszczony w środę post, w którym autorzy strony proszą o zgłaszanie przypadków „eutanazji" w szpitalach. „Mamy podejrzenia, że w polskich szpitalach dochodzi do eutanazji pacjentów. Jeśli ktoś z Was ma taką wiedzę lub podejrzenie, że takie sytuacje mają miejsce w szpitalach, apelujemy o pomoc. Szczególny apel kierujemy do Rodzin osób zmarłych w szpitalach na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii. Sprawdźcie, jakie leki zostały podane, szczególnie w ostatnich dniach. Jeśli będzie tam morfina, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że lekarze doprowadzili do eutanazji w szpitalu" - czytamy w poście.

Wpis oburzył środowisko lekarskie, które tłumaczy, że morfina stosowana jest do uśmierzania - często niewyobrażalnego - bólu pacjentów na oddziałach intensywnej terapii czy na SORach, a oskarżenia są bezpodstawne.

Pozew przeciwko Stop NOP zapowiedziała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Po południu zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto zawiadomienie z urzędu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poprzez sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez informacje godzące w dobre imię środowiska lekarskiego, a także w cały system ochrony zdrowia, co może doprowadzić do odmowy leczenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA