Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.12.2020 20:16 Publikacja: 28.12.2020 19:56
Foto: AdobeStock
38 samorządów w Polsce, między marcem a październikiem 2019 roku, ogłosiło swoje terytoria "strefami wolnymi od ideologii LGBT". Z tego powodu kilkanaście miast francuskich zerwało lub zawiesiło partnerstwo z niektórymi polskimi miejscowościami. Pierwszą taką inicjatywę podjęło miasto Saint-Jean-de-Braye. ADDP (Stowarzyszenie Obrony Demokracji w Polsce) spotkało się z wiceprzewodniczącą odpowiedzialną za komunikację społeczną i obsługę mieszkańców.
Jak powiedziała w rozmowie z ADDP radna Colette Martin-Chabert, o “strefach wolnych od ideologii LGBT” w Polsce, szczególności tej w Tuchowie, „dowiedziała się od przyjaciela, który wysłał jej artykuł zamieszczony w Huffington Post”. - Wymieniał miasta i regiony, w których radni zadecydowali o “strefach wolnych od ideologii LGBT”. Byliśmy zaskoczeni i zdumieni tym, że Tuchów też się tam znajduje. Po dyskusji z miejskimi radnymi i merem zdecydowaliśmy zawiesić nasze partnerstwo z Tuchowem - powiedziała. - Zareagowaliśmy szybko za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wytłumaczyliśmy nasze stanowisko w piśmie wysłanym do pani burmistrz Tuchowa, do którego załączyliśmy naszą uchwałę. Byliśmy głęboko przekonani, że nawet, gdybyśmy to z nimi przedyskutowali, ich decyzja ostatecznie zapadła. Burmistrz Tuchowa zapewnia, że nie chciała uchwały o strefach, ale też jej nie udaremniła. Rzeczywiście podjęliśmy decyzję bez konsultacji, bo uważaliśmy, że należało zareagować zdecydowanie na taką sytuację - przyznała.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Mija właśnie 82. rocznica „krwawej niedzieli” – jednego z najbardziej dramatycznych epizodów antypolskiej ofensy...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rady dzielnic wypowiedzą się w sprawie pomysłu wprowadzenia nocnej prohibicji w Warszawie. Do radnych trafią dwa...
Propozycję wprowadzenia uczniowskich budżetów partycypacyjnych w szkołach na Bemowie złożyli warszawscy radni Ma...
Prawie 11,5 mld zł warte są inwestycje realizowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności...
Ubezpieczenie obejmuje m.in. ochronę budynków, wyposażenia i infrastruktury miejskiej przed skutkami aktów terro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas