fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Robert Biedroń i jego matka chcą przeprosin przed spotkaniem z Andrzejem Dudą

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Andrzej Duda zaprosił na rozmowę w Pałacu Prezydenckim Roberta Biedronia, jego matkę Helenę Biedroń oraz aktywistę LGBT, którego prezydent spotkał w Lublinie. W odpowiedzi Biedroń poinformował, że najpierw oczekuje przeprosin od prezydenta za jego słowa na temat społeczności LGBT.

Spotkanie zaplanowane jest na środę przed południem. O wystosowanym zaproszeniu poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Spotkanie z prezydentem jutro o 11:30 w Pałacu Prezydenckim. Po spotkaniu planuje krótka konferencje prasowa tez Pałacem" - napisał na Twitterze zaproszony przez prezydenta Bart Staszewski.

W poniedziałek matka Roberta Biedronia odczytała przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie list do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Panie prezydencie, boimy się o nasze dzieci - powiedziała Helena Biedroń. - Nie chcemy ich stracić tylko dlatego, że ktoś uznawszy, że nie są ludzie, zamorduje ich, pobije czy doprowadzi do samobójstwa. Często tak wygląda życie naszych dzieci w Polsce - dodała.

Odczytanie listów zaadresowanych do Andrzeja Dudy miało związek z ostatnimi wypowiedziami prezydenta.  W sobotę ponownie wrócił on do tematu LGBT. Jego zdaniem w czasie komunizmu próbowano ideologizować dzieci, a dziś jesteśmy świadkami podobnych prób, ale z inną ideologią. 

- Z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia, nazwał to po prostu ideologią - mówił w Brzegu Duda.

Prezydent nawiązał do piątkowego programu w stacji TVN24. Poseł Porozumienia Jacek Żalek został wyproszony po słowach "LGBT to nie ludzie, to ideologia".

- Nie spotkam się jutro z Andrzejem Dudą. Orezydent zaprosił mnie z mamą do pałacu po skandalicznych słowach o LGBT. Nie chcemy, żeby to było na pokaz, prezydent nie przeprosił za swoje słowa, chce nas wykorzystać - powiedział we wtorek wieczorem Radiu Zet Robert Biedroń.

Oświadczenie w sprawie zaproszenia od prezydenta opublikowała również matka kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA