fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Na mojego Twittera włamał się raz Johnny Walker

Paweł Kukiz
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz skomentował włamania na konta społecznościowe innych polityków. - Mnie raz włamał się w piątek Johnny Walker na Twittera - powiedział.

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało w czwartek, że hakerzy przejęli twitterowe konto wiceministra Włodzimierza Bernackiego. Na koncie pojawiły się kontrowersyjne wpisy.

Rzeczniczka resortu Anna Ostrowska oświadczyła, że natychmiast podjęto w tej sprawie odpowiednie kroki prawne. 

Nie była to pierwsza sytuacja, gdy dokonano włamania na konto polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej dostęp do swoich profili stracili m.in. Iwona Michałek, Marek Suski, Marlena Maląg i Marcin Duszka.

O włamania na konta polityków Zjednoczonej Prawicy zapytano w Radiu Zet Pawła Kukiz. - Włamania na społecznościowe profile polityków? Mnie raz włamał się w piątek Johnny Walker na Twittera i to był jedyny włamywacz, jakiego miałem, ale już się staram z nim nie spotykać - odpowiedział poseł.

W październiku 2018 roku Kukiz na Facebooku tłumaczył się ze swoich poprzednich wpisów. "Wczoraj przypomniałem sobie, że to jednak piątkowa noc przejęła i mnie i moje konto na tweeterze..." - napisał.

"Kogo nigdy w życiu taki "piątek" nie przejął - niech pierwszy rzuci kamieniem! Na usprawiedliwienie mogę dodać jedynie, że odreagowanie po ciężkiej kampanii, odejście posła Kuleszy i knucia wewnątrz Klubu trochę mnie przerosły. Nie jestem cynikiem, by to wszystko po prostu po mnie spłynęło, więc sam popłynąłem..." - dodał.

Źródło: rp.pl/Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA