fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Dopiero do mediów dociera, że to państwo autorytarne

Fotorzepa, Jerzy Dudek
– Jestem zszokowany, że do mediów dopiero teraz dociera, że żyjemy w państwie autorytarnym a nie docierało wcześniej, że konstrukcja ustrojowa pozwala na funkcjonowanie każdej partii władzy jako partii autorytarnej. Media opiniotwórcze nie zwracają uwagi na to, że pozycja szefa partii jest bliska pozycji pierwszego sekretarza PZPR – uważa Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 powiedział, że kandyduje do Sejmu, bo chce zmienić ustrój w Polsce. - Z PSL-em zmienię, z Koalicją Polską, z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział w TVN24 Kukiz.

- Mnie interesuje to, co jest na pierwszej stronie programu: "Rzeczpospolita obywatelska: Polska musi być krajem, gdzie pierwszy głos należy do obywateli, a nie do liderów partii politycznych. Chcemy wzmocnić wpływ roli wyborców w kontroli władz i zwiększyć ich wpływ na sprawy publiczne" - dodał.

Prowadząca program Monika Olejnik wróciła do słów Kukiza z 2015 roku, gdy wymienił PSL jako "zorganizowaną grupę przestępczą". 

- W 2015 mówiłem tak o wszystkich partiach politycznych: o PSL-u, o Platformie Obywatelskiej, o Prawie i Sprawiedliwości - odpowiedział.

- Skoro przez te cztery lata Prawo i Sprawiedliwość, które posiada wszelkie instrumenty do aresztowania mafii i gangsterów, nikogo z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ani z Platformy Obywatelskiej, ani od siebie nie zaaresztowało, to z tego wniosek, że są czyści jak łza - powiedział Kukiz. - Dlatego przeprosiłem, widocznie racji nie miałem, skoro wszyscy są na wolności - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA