fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz przypomina, że PSL Witosa chciało JOW-ów

tv.rp.pl
Paweł Kukiz, który wraz z działaczami Kukiz'15 wystartuje w wyborach z list PSL-u (PSL i Kukiz'15 tworzą Koalicję Polską) przypomina, że "w czerwcu 1926 roku podczas debaty o zmianie Konstytucji Marcowej PSL-Piast z Wicentym Witosem na czele" opowiadał się m.in. za wyborami posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Postulat wprowadzenia JOW-ów jest jednym z najważniejszych celów politycznych Pawła Kukiza i jego ruchu. Kukiz przekonuje, że przy ordynacji większościowej poseł byłby silnej związany z wyborcami i mniej zależny od swojej partii niż w przypadku proporcjonalnego systemu wyborczego.

Kukiz przypomina ponadto, że PSL-Piast w 2016 roku chciał "wyborów przez głosowanie na nazwiska kandydatów, a nie na listy" (to również jedno z haseł ruchu Kukiza).

Ponadto PSL-Piast - jak pisze Kukiz "domagał się ograniczenia liczby posłów do trzystu, a liczbą senatorów do takiej, która nie przekraczałaby "czwartej liczby posłów".

Po ogłoszeniu iż Kukiz i jego ruch wystartują w wyborach z list PSL-u, liderowi Kukiz'15 wypominano, iż w przeszłości nazywał PSL "zorganizowaną grupą przestępczą" i wskazywał ludowców jako jeden z elementów systemu w Polsce, z którym Kukiz'15 miał walczyć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA