fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: Wraca ustrojowa komuna. PZPR może buty czyścić

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"W ciągu kolejnych 2-4 lat Państwo zostanie tak zawłaszczone przez jedną partię, że okaże się iż gierkowska komuna była ustrojem liberalno-demokratycznym w porównaniu z PiS-owskim krajem" - pisze Paweł Kukiz.

We wtorek komisja sprawiedliwości i praw człowieka obraduje nad 6-stronicowym projektem prezydenta ws. KRS. Obrady zaplanowano też na środę i czwartek – wtedy zapewne zajmie się ona 74-stronicowym projektem prezydenta o Sądzie Najwyższym. 

Komisja w głosowaniu sprzeciwiła się wnioskowi opozycji o odrzucenie projektu ws. KRS oraz o wysłuchanie publiczne. Obecnie komisja pracuje nad kolejnymi zapisami projektu, w tym nad pozostałymi sześcioma poprawkami zgłoszonymi przez PiS. Wprowadzają one m.in. możliwość zgłaszania kandydatów do KRS przez przedstawicieli innych zawodów prawniczych – prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Skracają też vacatio legis z 30 dni do 14. 

"Harmonogram prac zależy od państwa" - mówił posłom opozycji szef komisji Stanisław Piotrowicz (PiS), pytany o plan pracy. "Będziemy pracować do skutku; jak trzeba będzie - to i w sobotę" - dodał.

O przeprowadzanej reformie sądownictwa wypowiedział się Paweł Kukiz. "W życiu by mi do głowy nie przyszło, że komunista Piotrowicz będzie ... dekomunizował sądy. Cóż, taki klimat" - napisał lider Kukiz'15.

"Mam nadzieję, że PiS nie zastąpi składu KRS kolegami prokuratora Piotrowicza z czasów PRL. Chociaż... kto wie? Propaganda sukcesu w tzw. "publicznych" mediach jak za Gierka, podejście do gospodarki wyraźnie socjalistyczne (czyli horrendalne podatki przy jednoczesnej zapaści w "budżetówce"- Służbie Zdrowia, ZUS, Policji itd), traktowanie resztek klasy średniej jak "kułaków", potencjalnych oszustów i krwiopijców, itp., itd." - czytamy dalej.

Zdaniem polityka działania rządu przypominają czasy PRL-u. "Naprawdę - nie piszę tego ani złośliwie, ani dla uzyskania jakiś celów politycznych. Po prostu taka poranna refleksja. Komuna USTROJOWO i gospodarczo wraca. W glorii i z przyzwoleniem społecznym... Jeszcze tylko PiS ustawi pod siebie ordynację wyborczą i PZPR może im buty czyścić" - uważa Kukiz.

"W ciągu kolejnych 2-4 lat Państwo zostanie tak zawłaszczone przez jedną partię, że okaże się iż gierkowska komuna była ustrojem liberalno-demokratycznym w porównaniu z PiS-owskim krajem" - kończy poseł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA