fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Watykan zajmie się gender. Powstają dwa dokumenty

AFP
Watykan przygotowuje dwa dokumenty dotyczące "ideologii gender" - zapowiedział abp Angelo Zani, sekretarz Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Jeden z dokumentów przygotowuje kongregacja abpa Zaniego. Ma on zostać publikowany za dwa miesiące w formie listu skierowanego do wszystkich episkopatów. W dokumencie ma znaleźć się przypomnienie chrześcijańskiego nauczenia w kwestii gender, natomiast tekst nie będzie zajmował się "sercem debaty na ten temat".

Dokument bardziej pogłębiony, uwzględniający różne aspekty antropologiczne tej ideologi przygotowuje natomiast Kongregacja Nauki Wiary - informuje Radio Watykańskie. Będzie to pochodna publicznych oświadczeń kilku konferencji episkopatów, w tym z Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Brazylii.

Zdaniem abpa Zaniego teoria gender budzi uzasadniony niepokój. Jak powiedział papież Franciszek, promuje ona "społeczeństwo bez różnic płciowych i banalizuje podstawy antropologiczne rodziny", a "tożsamość człowieka zdana jest na indywidualistyczny wybór".

2 października 2016 roku w czasie powrotu z podróży do Azerbejdżanu papież Franciszek ocenił, że nauczanie o gender jest niedopuszczalną indoktrynacją młodych ludzi. Dodał, że jest to "niezgodne z prawami natury".

- Jedna kwestia to osoba, która ma tę tendencję, czy nawet chce zmienić płeć. Ale inną sprawą jest nauka o ideologii gender w szkołach, aby zmienić mentalność. Ja nazywam to ideologiczną kolonizacją. Kiedy taka osoba przybędzie do Jezusa, Jezus na pewno nie powie: idź sobie, bo jesteś homoseksualistą. Nie. Mówiąc o tym chodziło mi o to, co robi się dziś z indoktrynacją teorii gender - mówił papież na pokładzie samolotu z Baku do Rzymu.

Źródło: rp.pl/ Radio Watykańskie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA