fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Franciszek: Za mszę się nie płaci. Zrozumieliście to? Nic!

AFP
Papież Franciszek powiedział w czasie środowej audiencji generalnej, że "za mszę się nie płaci". Odniósł się w ten sposób do mszy sprawowanych w różnych intencjach, zwykle za zmarłych.

Franciszek w czasie środowej audiencji ogólnej, kontynuując cykl katechez o liturgii mszy św., mówił o Eucharystii. Jego słów słuchało ok. 11 tys. wiernych.

- Jeżeli mam jakąś osobę, kogoś z rodziny, przyjaciół, którzy są w potrzebie lub przeszli już z tego świata do innego, mogę ich wymienić w tym momencie, w ciszy, w swoim duchu, albo prosząc o wymienienie ich. "Ale ojcze, ile trzeba zapłacić, aby to imię, które chcę, było wymienione?". "Nic". Zrozumieliście to? Nic! - mówił papież.

- Za mszę się nie płaci. Msza jest ofiarą Chrystusa, która jest darmowa. Odkupienie jest darmowe. Jeżeli chcesz złożyć ofiarę, to bardzo proszę zrób to, ale za nią się nie płaci – zaznaczył Franciszek.

W czasie audiencji papież pozdrowił uczestników rozpoczynającej się w piątek paraolimpiady w Pjongczangu. Zauważył, że sport może budować mosty pomiędzy skonfliktowanymi państwami, co na przykładzie obu Korei pokazały ostatnie zimowe igrzyska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA