fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ks. Ratzinger: Modlę się o dobrą śmierć dla mnie i brata

Ricardo.ciccone [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons
- Jesteśmy coraz słabsi. Do tego mój brat ma chorobę nerwową, która go bardzo obciąża. W międzyczasie coraz częściej musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Najbardziej boję się, że ten paraliż przeniesie się na jego serce. Wtedy wszystko szybko się może skończyć - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Neue Post" ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI.

- Codziennie modlę się o dobrą śmierć dla mnie i dla mojego brata - powiedział 94-letni ksiądz, który swoje urodziny obchodził 15 stycznia. Jest starszy od poprzednika Franciszka o trzy lata. Dodał, że codziennie rozmawia z Benedyktem XVI przez telefon.

Ks. Georg Ratzinger przebywał w Watykanie na przełomie roku i zapowiedział, że "jeśli Bóg zechce, zobaczymy się tam znów 8 kwietnia". - Mam wielką nadzieję, że będę mógł wtedy znów polecieć do Rzymu, by 16 kwietnia świętować 91. urodziny mojego brata. Ale to jeszcze długi czas, kto wie, co się jeszcze wydarzy - powiedział w rozmowie z "Neue Post".

Brat Benedykta XVI przyznał, że coraz gorzej widzi i słyszy, a "jego brat, Papież Senior nie ma się lepiej" - podkreśla Radio Watykańskie.

Ks. Ratzinger powiedział także, że modli się o dobrą śmierć dla siebie i swojego brata. - To jest nasze wielkie życzenie - mówił.

Źródło: rp.pl/ Radio Watykańskie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA