fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Rzym: Nieślubne dzieci rektora seminarium

123RF
Rektor seminarium prowadzonego przez zgromadzenie Legion Chrystusa w Rzymie porzuca kapłaństwo, po tym jak przyznał się do bycia ojcem dwóch nieślubnych dzieci - informuje Associated Press.

Wielebny Oscar Turrion w piśmie upublicznionym przez Legion Chrystusa przyznaje, że zakochał się kilka lat temu w kobiecie, z którą ma syna i córkę. 

49-letni Turrion był rektorem seminarium w Rzymie od 2014 roku. Obecnie nauki pobiera tu ok. 107 seminarzystów (jeszcze kilka lat temu było ich ok. 300). Większość seminarzystów pochodzi z Indii, Ameryki Łacińskiej i Afryki.

Legion Chrystusa w oświadczeniu przyznał, że jest świadom iż sprawa Turriona może stanowić zły przykład dla seminarzystów i wiernych. Zgromadzenie zapowiedziało wejście na drogę odnowy.

W 2010 roku Watykan przejął kontrolę nad Legionem Chrystusa, po tym jak okazało się, że założyciel Zgromadzenia Marcial Maciel żył potajemnie z kobietą, miał co najmniej troje dzieci (z dwiema kobietami), miał też molestować seminarzystów.

W tamtym czasie z Legionu odeszło wielu księży, a liczba seminarzystów w placówkach prowadzonych przez zgromadzenie znacznie się zmniejszyła.

Wielebny Aaron Smith, rzecznik Legionu Chrystusa odmówił podawania szczegółów sprawy Turriona powołując się na prawo jego bliskich do prywatności. Poinformowano jedynie, że partnerka Turriona była pełnoletnia w momencie urodzenia pierwszego dziecka pary.

Turrion zapewnia, że nigdy nie wykorzystywał środków finansowych zgromadzenia w celu utrzymania swojej rodziny - miał utrzymywać się z pomocy przyjaciół.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA