fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Portugalia: W Lizbonie zakażenia wyłącznie wariantem Delta

Lizbona
Adobe Stock
Wszystkie nowe zakażenia wykrywane w Lizbonie i w południowym regionie Algarve to zakażenia wariantem Delta - wykazują dane przedstawione przez Narodowy Instytut Zdrowia im. dr. Ricardo Jorge.

Portugalskie władze walczą obecnie z kolejną falą epidemii koronawirusa napędzaną przez wariant Delta (B.1.1617.2, wariant wykryty w Indiach).

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Portugalii rośnie od kilku tygodni, wracając do poziomów z lutego, gdy w kraju obowiązywał ostry lockdown.

Jak podał portugalski Narodowy Instytut Zdrowia im. dr. Ricardo Jorge obecnie 86 proc. wszystkich zakażeń w Portugalii to zakażenia wariantem Delta koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu w Portugalii wprowadzono nowe obostrzenia, by uporać się za wzrostem liczby zakażeń - turyści, aby zatrzymać się w hotelach muszą wykazać się negatywnym wynikiem testu na COVID-19, dokumentem zaświadczającym zaszczepienie na COVID lub status ozdrowieńca.

W 50 gminach portugalskich obowiązuje godzina policyjna.

Liczba zakażeń w Portugalii zaczęła rosnąć od połowy maja, gdy do kraju zaczęli przyjeżdżać turyści z Wielkiej Brytanii.

Mimo wzrostu liczby zakażeń liczba zgonów chorych na COVID-19 w Portugalii utrzymuje się na niższym poziomie niż w lutym. Nowe zakażenia wykrywane są głównie wśród młodszych, niezaszczepionych mieszkańców kraju, którzy rzadziej ciężko chorują na COVID-19.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA